USLUGE KOJE NUDIMO
Pregledi i zahvati
Naša ginekološka ordinacija opremljena je najsuvremenijim ultrazvučnim uređajem i ginekološkim stolom, što garantira maksimalnu udobnost i kvalitetu pregleda i zahvata.
Pretraga služi za rano otkrivanje promjena na stanicama vrata maternice i sluznici rodnice. Radi se rutinski uz redovite godišnje ginekološke kontrole.
Palpatorni pregled se radi sa svrhom utvrđivanja položaja, konzistencije i veličine maternice te jajnika i njihovih međusobnih odnosa.
Uobičajeno je da se kod žena koje su spolno aktivne ginekološki ultrazvučni pregled vrši kroz rodnicu uz upotrebu takozvane vaginalne ultrazvučne sonde.
Ženama koje nisu imale spolne odnose se također preporuča da se redovito ginekološki kontroliraju. Pregled djevice koja ima intaktan himen je nešto drugačiji.
Redovite kontrole urina, krvnog tlaka, tjelesne težine, krvnih nalaza, stanja vrata maternice i ultrazvučni pregledi.
Mini anomaly scan je veoma važan ultrazvučni pregled u 11.-14. tjednu trudnoće za rano otkrivanje poremećaja u razvoju ploda.
Redovito se prati porast djeteta, 3D morfologija lica i tijela, količina plodne vode, posteljica i 4D fetalno ponašanje.
U sklopu obrade abnormalnih nalaza PAPA testa, kao prva slijedeća pretraga najčešće se po svjetskim smjernicama preporuča učiniti detekcija Humanog papiloma virusa (HPV).
Kolposkopija je pregled koji se obično radi u svrhu otkrivanja ili praćenja promjena povezanih s infekcijom Humanim papiloma virusom (HPV).
Kada se kolposkopijom nađe suspektno mjesto na vratu maternice potrebno je uzeti uzorak tkiva radi patohistološke verifikacije i dobivanja konačne dijagnoze.
Peniskopija je pregled muškarca u svrhu pronalaženja promjena na vanjskom spolovilu povezanih s infekcijom Humanim papiloma virusom (HPV). Pregled je potpuno bezbolan.
Uzimaju se pomoću specijalnih štapića u odgovarajuća hranilišta, testiraju se spolno prenosive infekcije, nalazi se obrađuju u privatnom certificiranom laboratoriju.
Nakon što je dijagnostičkom obradom dokazana teža CIN promjena vrata maternice i postavljena indikacija za operativni zahvat, napose kod žena koje nisu rađale, izvodi se LETZ konizacija vrata maternice.
Kod žena koje su rađale često se na vratu maternice pojavljuje dobroćudna promjena – eritroplakija (tzv. ranica) koja izaziva pojačani iscjedak i kroničnu upalu.
Postavljanje unutarmaterničnog uloška IUD (spirale) najbolje je učiniti pri samom kraju menstruacije, zbog nešto lakše prohodnosti kroz cervikalni kanal.